Tijdens mijn bezoek aan Tierpark Nordhorn heeft mijn telelens het begeven. Op dat moment wel even balen, al zag ik het eigenlijk ook wel een beetje aankomen. Het was een kwestie van tijd en nu is het tijd om afscheid te gaan nemen van deze Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 DI LD Macro lens.
Hiermee is het tijd om eventjes in mijn fotoarchief te gaan, zodat ik je de mooiste foto’s kan laten zien die ik met deze lens gemaakt heb. Even voor de duidelijkheid; dit is geen review! Hier zijn namelijk wel genoeg goede bloggers van die dat veel beter kunnen dan ik. Wel zal ik mijn ervaring vertellen aan het einde van deze blog.

Samen met mijn familie was ik met hun een dagje naar Artis Amsterdam geweest. Wat ik nog goed kon herinneren is dat het een warme dag was in juni en in het tropische overdekte gedeelte er bijna niet kon wezen. Lang was ik daar niet binnen, maar ik ben toch met een prachtige foto thuis gekomen van deze witgezichtsaki.

In 2020 hadden werden veel dingen afgelast, zo ook bij de fotoclub. Gelukkig konden we in juni weer is het programma oppakken en wat was het leuk om na zo’n lange tijd elkaar weer te zien. Ik geloof dat ik meer aan het kletsen was, dan aan het fotograferen. Al ben ik wel met deze prachtige minimalistische foto thuisgekomen.

Zelf vind ik de herfstkleuren van het bos in November het mooist. Alleen als je eind oktober 2022 een mistige ochtend hebt, dan ga je er op uit met je camera. Dat is precies wat ik gedaan heb en geloof dat dit mijn eerste keer dat ik tevreden was over een serie die ik in het bos gemaakt had. Alleen heb ik die dag met twee verschillende lenzen gewerkt en weet dat ik deze foto,100% met deze lens gefotografeerd heb.


Als je 1km van Wildlands woon, dan kom je regelmatig even in deze dierentuin. Hier heb ik dan ook echt veel foto’s gemaakt en het verveel me nog steeds niet. Wel zal de bezoeken veel minder worden, aangezien deze lens het begeven hebben. Nu ga ik niet alle foto’s delen die ik met deze lens in Wildlands gemaakt heb, want dan wordt het meer een Wildlands verhaal. Wat in mijn ogen niet de bedoeling is. Daarom heb ik besloten om de 2 mooiste foto’s te gaan delen die ik daar met deze lens gefotografeerd heb.

Tijdens de lockdown hebben we bij de fotoclub niet stil gezeten. We kregen we iedere maand een onderwerp als maandopdracht. Zo was bomen ook een keer het onderwerp, maar ik wou mijzelf niet het makkelijk maken door in mijn collectie te kijken. Alleen ik had niet verwacht dat ik tijdens het fotograferen van Schotse hooglanders, ook de kans zag om deze foto te maken voor de opdracht van de fotoclub.


Vorig jaar heb ik voor het eerst dierenpark Amersfoort bezocht. Wat een prachtige dierentuin en het enige wat ik jammer vond was dat het nog net geen herfst was. Daarom zal ik deze dierentuin in de toekomst nog een keer bezoeken. Hopelijk is dan deze leeuw ook van dichtbij te fotograferen, want wat is hij lief als hij zo kijkt. Alleen als deze leeuw heel dicht langs je loopt, dan merk je pas eigenlijk hoe imposant dit dier is en ben je echt blij dat er een glas tussen zit.
Het enige wat ik jammer vond was dat de wolven op die dag niet te zien was. Al had ik er alle begrip voor, aangezien de dag ervoor de wolven ontsnapt waren uit hun verblijf. Gelukkig waren de prairiehonden wel te zien en die staan altijd goed op de foto. Volgens mij zijn ze dan ook de meest fotogenieke dieren die er zijn.


Ook heb ik 2 van de 3 favoriete foto’s die uit de fotoserie Tierpark Nordhorn voorkomen aan deze serie toegevoegd. Zodat ik een serie met de 10 mooiste foto’s, die ik met deze lens gemaakt heb compleet kon maken. Al was het nogal een opgave om te kiezen, want er zijn veel meer mooie foto’s uit deze lens voortgekomen.
Alleen zal ik deze lens niet meer gaan aanschaffen, omdat ik al eerder problemen met deze lens gehad heb. Toen heeft de fabrikant deze lens gerepareerd, maar toch bleef ik problemen ervaren met deze lens. Dat is een beetje jammer, maar eigenlijk had ik de lens toen al meteen terug moeten sturen en dat is iets wat ik niet gedaan heb. Daarnaast gaf deze lens op de twee APS-C camera’s (Canon 100D en 77D) vaak foutmeldingen, maar op de full frame camera had ik deze foutmelding gelukkig niet.
Toch kan ik deze lens aanraden als je een beginnende fotograaf bent of puur voor jezelf fotografeert. Aangezien dat je deze lens voor €139 euro bij mediamarkt al aanschaffen. Dus wat dat betreft als je naar prijs kwaliteitsverhouding kijkt, dan is dit echt een koopje. Als je professioneel fotografeert, dan zal ik toch adviseren om even doorsparen voor een lens en dat is precies wat ik nu aan het doen ben.
Tot de volgende blog!
Quirina
Leave a reply